Logo CK Tempo Tours - Sušice Léto 2003 - CHORVATSKO

Mapa Chorvatska CHORVATSKO
Chorvatsko, které patří k předním turistickým centrům, nabízí jedno z nejkrásnějších mořských pobřeží, tvořené plážemi i divokými útesy. Bezpočet ostrovů, krásná panenská příroda, památky, ale hlavně průzračné vody Jadranu s kouzelnými oblázkovými plážemi, které patří k nejčistším v Evropě a pohostinnost místních obyvatel, to vše Vám zaručí strávení příjemné dovolené. V nabídce kapacity na Istrijském poloostrově, na Kvarnerských ostrovech a v Dalmácii.

UBYTOVÁNÍ:
u všech uvedených kapacit je možno objednat i jiný typ apartmánů nebo pokojů pro různý počet osob. Cena a další informace na vyžádání.

DOPRAVA:
vlastní, autobusem Karosa lux nebo zahraničním luxusním, v obou typech klimatizace, video, kávovar, občerstvení, WC (u zahraničního).
LINKA ISTRIE:
NÁSTUPNÍ MÍSTA: Ústí n. Labem - Praha - Plzeň - Klatovy - Sušice - Horažďovice - Strakonice - České Budějovice (nástup Ústí n. Labem při minimálním počtu 10 osob).
CENA: 1790,- Kč/osoba

LINKA KRK, RAB, PAG, DALMÁCIE - VODICE:
zajištěna od jiných CK
NÁSTUPNÍ MÍSTA: Praha - Strakonice - Písek - Vodňany - České Budějovice nebo Praha-Plzeň-Klatovy-České Budějovice (Horažďovice na vyžádání)
CENY: KRK 1990,- Kč/osoba, RAB 2200,- Kč/osoba, PAG 2200,- Kč/osoba, VODICE 2190,- Kč/osoba.

DALŠÍ NÁSTUPNÍ MÍSTA PO ČR NA VÝŠE UVEDENÉ LINKY SDĚLÍME NA VYŽÁDÁNÍ.
Cestovní kancelář Tempo tours si vyhrazuje právo na příplatek k dopravě ve výši 150,- Kč na osobu za průjezd Rakouskem v případě, že tyto poplatky vstoupí v platnost ( bylo již 3x odloženo). Pozn. Pobyt v zahraničí je 8 denní (při zdvojeném termínu 15 denní), začíná a končí vždy sobotou (pokud není v ceníku uvedeno jinak). Na zájezdy s autobusovou dopravou odjezd z ČR v pátek a návrat do ČR v neděli (pokud není termín zájezdu uveden jinak).ISTRIE
Je rozsáhlý trojúhelníkový poloostrov v severní části Jaderského moře s pobřežím, které je zvláště na západě převážně nízké a bohatě členěné četnými zátokami. Mezi Porečí a nejjižnějším mysem poloostrova jsou malé skupiny ostrůvků, z nichž nejznámější jsou Brioni, které nás uchvátí svou přírodní krásou, pro kterou byly vyhlášeny národním parkem. Hluboký modrý záliv na východě poloostrova skrývá množství ostrovů s oblázkovými plážemi, zelenými porosty borovic a dobře vybavenými hotely.
 • Možnost jednodenního koupání

  ISTRIE
  UMAG

  Je jedno z nejznámějších turistických letovisek na Istrii, leží jen několik kilometrů od hranice se Slovinskem. Typickými znaky pro Umag je množství zeleně a bohatá možnost sportovního vyžití. Především milovníci "bílého sportu" si zde přijdou na své díky velkému počtu tenisových kurtů. V centru Umagu budete mít možnost prohlédnout si řadu stavebních památek, a to i z období, kdy toto přístavní město náleželo Benátské republice. Různorodé pláže, kvalitní ubytování a relativně krátká dojezdová vzdálenost z naší republiky činí z Umagu velmi zajímavé místo pro příjemnou dovolenou.
  UBYTOVÁNÍ:

 • APARTMÁNY SOL POLYNESIA ***
 • APARTMÁNY SOL POLYNESIA s aerobikem ***
 • HOTEL ** a DEPANDACE * ISTRA

  ISTRIE
  POREČ

  Městečko Poreč je největším a nejnavštěvovanějším místem Istrie. Krásné město plné důležitých historických svědectví, mezi která patří Eufrasiova bazilika, vzácná památka byzantského umění z 6.století, zařazená do seznamu Unesco. Centrem městečka je náměstí Trg Marafor, kde bylo za římských dob fórum. Jsou na něm pozůstatky římských chrámů Neptuna a Marta z 1. století a klášter sv. Františka ze 13.století.
  UBYTOVÁNÍ:

 • APARTMÁNY LANTERNA ***
 • APARTMÁNY ASTRA ***
 • HOTELDELFIN ***
 • PRIVÁTNÍ APARTMÁNY

  ISTRIE
  VRSAR

  Vrsar je městečkem ležící v ústí známého Limského fjordu a osobité středomořské pohody, kde dominují zvonice a zámeček, bývalé letní sídlo porečských biskupů. Strmé kamenité a klikaté uličky se točí mezi bílým zdivem a červenými střechami starých domů dolů k moři. Pobřeží je zde rovněž bohaté na malé zelené ostrůvky. Romantiku Vrsaru si oblíbil i slavný milovník a dobrodruh Casanova, který jej často navštěvoval na svých cestách.
  UBYTOVÁNÍ:

 • HOTEL PETALON ***
 • HOTEL FUNTANA ***

  ISTRIE
  ROVINJ

  Původní rybářská osada Rovinj patří k nejmalebnějším a nejromantičtějším městečkům na pobřeží Istrijského poloostrova. Do dnešní doby má Rovinj zachovaný přístav, kde se pravidelně pořádají závody plachetnic. Město má 8 tisíc stálých obyvatel a nachází se na menším poloostrově. Panoramatu Rovinje vévodí zvonice sv. Eufemie, postavená podle benátského vzoru. Mezi další významné památky patří také tři městské brány - brána Pod zdí, brána sv. Benedikta, brána sv. Kříže - a starý kostel ze 13. století. Promenádu kolem moře lemuje řada obchůdků, restaurací, cukráren a kavárniček. Zvláštní kouzlo propůjčuje Rovinji také 13 půvabných ostrůvků, z nichž nejznámější je ostrov sv. Kateřiny a Červený ostrov (Crveni otok).
  UBYTOVÁNÍ:

 • DEPANDACE VALDALISO **
 • APARTMÁNY ** A BUNGALOVY * VILLAS RUBIN
 • PRIVÁTNÍ APARTMÁNY

  ISTRIE
  PULA

  Toto nejstarší a největší město Istrie leží na nejjižnější části poloostrova. Z dějin, které prošly Pulou, je jistě nejznámější Koloseum - nádherný římský amfiteátr z 1. století našeho letopočtu, ve kterém se každoročně konají hudební slavnosti a festivaly. Za pozornost stojí také Vítězný oblouk Sergiů, Augustův chrám, Herkulova brána, Zlatá brána a mnoho dalších památek. Na dlouhém členitém pobřeží se nachází letovisko Punta Verudela, které díky své poloze a krásné přírodě láká hodně turistů. Na své si také přijdou milovníci potápění, neboť průzračnost vody do hloubky 10 m zaručuje nádherné zážitky.
  UBYTOVÁNÍ:

 • APARTMÁNY PUNTA VERUDELA ***
 • APARTMÁNY PUNTA VERUDELA s aerobikem ***
 • PRIVÁTNÍ APARTMÁNY

  ISTRIE
  RABAC

  Dříve rybářská a námořnická vesnička patří dnes již mezi nejnavštěvovanější turistická místa východního pobřeží Istrie. V klidných zátokách, ve kterých se dubové, borové a cypřišové háje spouštějí až k samotnému moři, se nacházejí hotely a apartmány. Na svahu nad Rabacem, odkud je krásný rozhled na krajinu Istrie a Kvarneru, leží starobylý Labin, kulturní a politické středisko této části Istrie.
  UBYTOVÁNÍ:

 • HOTEL NARSIC ***  OSTROV KRK
  BAŠKA

  Krk je největším ostrovem Jadranu, jeho poloha v hlubokém zálivu, chráněném před studenými větry, na jihozápadě bohatě zalesněném a na východě lemovaném pohořím Velebit láká mnohé turisty. Ostrov má krásné oblázkové pláže, vyhlášené zejména ve středisku Baška. Toto malebné městečko v uzavřené zátoce chráněné od severu a jihozápadu dvěma pohořími leží u ústí jediné nevysychající řeky ostrova. Překrásná přírodní pláž z drobných oblázků s pozvolným klesáním dna je vhodná i pro menší děti a seniory. Spojení s pevninou je unikátním mostem (za nízký poplatek) i řadou lodních linek.

  OSTROV KRK
  NJIVICE

  Původně malá rybářská vesnička v západní části ostrova, dnes moderní turistické centrum s řadou ubytovacích kapacit. Dlouhé pláže, kde se střídají oblázkové zátoky i přírodní kamenité pláže s uměle vytvořenými plochami na slunění včetně širokého sportovního zázemí, zaručí klidnou a příjemnou dovolenou.
  UBYTOVÁNÍ:

 • HOTEL BELI KAMIK I/II ***
 • PRIVÁTNÍ APARTMÁNY  OSTROV RAB
  SUHA PUNTA

  Rab je ostrov slunce, vegetace je velmi bohatá a díky středozemnímu podnebí jsou zde lesy zelené po celý rok. Členité pobřeží Rabu s mnoha zátokami a přístavy je přímo stvořeno pro milovníky vodních sportů. Spojení na ostrov zajišťuje trajekt, který jezdí v sezóně nonstop a trvá pouhých 10 minut. Malé přímořské středisko Suha Punta zasazené v zeleni se nachází na západním pobřeží ostrova asi 4 km od města Rabu.
  UBYTOVÁNÍ:
 • BUNGALOVY SUHA PUNTA **
 • PRIVÁTNÍ APARTMÁNY  OSTROV PAG
  PAG

  Protáhlý 60 km dlouhý ostrov patří do Kvarnerské skupiny ostrovů, leží jihovýchodně od ostrova Rab podél pobřeží, od něhož jej odděluje úzký Velebitský kanál. Ostrov má výrazné středomořské klima s maximálním počtem hodin slunečního svitu. To je spolu s čistou vodou příčinou jeho obliby mezi turisty vyhledávajícími poslední nedotčené kouty přírody. Spojení je možné krátkým trajektem, který jezdí ve dne nonstop. Město Pag je klidným turistickým a kulturním centrem ostrova, leží na konci romantického zálivu, který má charakter rozlehlé uzavřené laguny lemované v některých částech svéráznou krajinou. Typickou zábavou hostů je pronájem motorových člunů, kterými se mohou dopravit k malým, téměř privátním plážím, které lemují celý asi 20 km dlouhý záliv.
  UBYTOVÁNÍ:
 • HOTEL PAGUS ***
 • PRIVÁTNÍ APARTMÁNY  DÁLMÁCIE
  VODICE

  Tato oblast byla vždy nejnavštěvovanější částí Jadranu, oblíbená především pro své dlouhé oblázkové pláže, husté zalesnění a hlavně pro velké množství slunečních dnů. Mořská voda je neuvěřitelně čistá také díky tomu, že v kraji není žádný průmysl. Ve střední Dalmácii se nachází 15 km severozápadně od Šibeniku malé rybářské letovisko Vodice bylo pojmenováno podle mnoha pramenů pitné vody vyvěrajících v jeho okolí. Městečko láká k pěkným procházkách úzkými uličkami, jejichž historie sahá až do dob tureckých vpádů.
  UBYTOVÁNÍ:
 • HOTEL*** a DEPANDANCE **PUNTA
 • PRIVÁTNÍ APARTMÁNY  ZAJISTÍME PRO VÁS POBYTY PO CELÉM CHORVATSKU OD ISTRIE AŽ PO JIŽNÍ DALMÁCII VČETNĚ OSTROVU - STAČÍ JEN VYSLOVIT VAŠE PŘÁNÍ.


  [Menu    Chorvatsko    Itálie    Korsika    Aerobik    Tai-či    Tábory    Kontakt]

  Copyright © 2003, Retour, Všechna práva vyhrazena.