Logo CK Tempo Tours - Sušice Léto 2003 - ITÁLIE

Mapa Itálie ITÁLIE
Při vyslovení jména Itálie se každému vybaví moře, žhavé slunce a pláže všech druhů, ale také špagety, pizza a srdečnost místních obyvatel, které si snadno zamilujete. Teplé večery lákají k posezení a vychutnání skleničky dobrého vína. Je to země mnoha kontrastů, neboť je rozdělena na 20 oblastí, z nichž každá se vyznačuje svým typickým rázem krajiny, různorodostí pláží a klimatem. Pro Vás jsme vybrali tři oblasti na pevnině od severní po jižní Itálii, ostrovy Sardinie a Ischia.

DOPRAVA:
LINKA SEVERNÍ ITÁLIE:
autobus KAROSA LUX s klimatizací, videem, kávovarem a lednicí
NÁSTUPNÍ MÍSTA: Praha - Písek - České Budějovice nebo Praha - Plzeň- Klatovy-Strakonice- České Budějovice
CENA: Lignano: 1690,- Kč/ osoba, Cesenatico: 2100,- Kč/osoba

LINKA PALMOVÁ RIVIÉRA:
autobus LUXUSNÍ ZAHRANIČNÍ (Neoplan, Scania) s klimatizací, videem, WC, kávovarem a občerstvením
NÁSTUPNÍ MÍSTA: Ústí nad Labem - Praha - Plzeň - Klatovy - Sušice - Horažďovice - Strakonice - České Budějovice
CENA: 2390,- Kč/osoba

LINKA KALÁBRIE:
autobus LUXUSNÍ ZAHRANIČNÍ s klimatizací, videem, WC, kávovarem a občerstvením
NÁSTUPNÍ MÍSTA: Praha - Plzeň - Písek - Vodňany - České Budějovice. Klatovy a Horažďovice za příplatek 100,- Kč/osoba.
CENA: 3290,- Kč/osoba

LINKA ISCHIA:
NÁSTUPNÍ MÍSTA: Praha - Plzeň- Klatovy - Strakonice - České Budějovice
CENA: 2950,- Kč/ dosp. osoba, 2650,- Kč/dítě do 10 let

DALŠÍ NÁSTUPNÍ MÍSTA PO ČR NA VÝŠE UVEDENÉ LINKY SDĚLÍME NA VYŽÁDÁNÍ.
Cestovní kancelář Tempo tours si vyhrazuje právo na příplatek k dopravě ve výši 150,- Kč na osobu za průjezd Rakouskem v případě, že tyto poplatky vstoupí v platnost ( bylo již 3x odloženo). Pozn. Pobyt v zahraničí je 8 denní (při zdvojeném termínu 15 denní), začíná a končí vždy sobotou (pokud není v ceníku uvedeno jinak). Na zájezdy s autobusovou dopravou odjezd z ČR v pátek a návrat do ČR v neděli (pokud není termín zájezdu uveden jinak).

ZAJISTÍME PRO VÁS POBYTY NEJEN VE STŘEDISCÍCH UVEDENÝCH V KATALOGU, ALE I PO CELÉ ITÁLII OD SEVERU AŽ PO NEJJIŽNĚJŠÍ ČÁST VČETNĚ OSTROVU.SEVERNÍ ITÁLIE
LIGNANO

Významná turistická oblast na stejnojmenném poloostrově v severní Itálii. Celé středisko rozdělené na několik částí se nachází v zeleni piniových lesů. Je zde množství obchodů, restaurací, zábavních podniků a vodní park pro děti.
UBYTOVÁNÍ:
 • REZIDENCE VALCRIS ***

  CESENATICO
  VALVERDE

  Cesenatico je tradiční městečko se starobylým centrem a přístavem, kde trvale kotví historické lodě. Je velmi oblíbené pro svoji dlouhou přímořskou promenádu, lemovanou obchody a restauracemi. Předměstí Cesenatica tvoří letovisko Valverde - "Zelené údolí", které je vzdálené 20 minut pěší chůze. Zde na rozdíl od centra naleznete klid a strávíte příjemnou dovolenou.
  UBYTOVÁNÍ:

 • HOTEL DONATI **  ITÁLIE
  PALMOVÁ RIVIÉRA

  Palmová riviéra je jedna z nejkrásnějších oblastí Itálie s největší koncentrací palem ve střední Evropě na úpatí pohoří Gran Sasso vypínající se až do výše 3000 m nad mořem s cennými druhy fauny a flóry. Krásné pláže s nejčistším mořem v celé oblasti Abruzzo, které lemuje středomořská vegetace, borovicové porosty, oleandry a palmové promenády, přispívají k příjemnému odpočinku a opalování u křišťálově průzračného moře. Okolí nabízí mnoho možností na výlety, jak do přírody národního parku či ostrovy Tremiti, tak i za památkami a nákupy (Assisi, Řím, Loreto, San Marino atd.). V sezóně je možné navštívit velmi pěkný aquapark Onda Blue v městečku Tortoreto.
 • Možnost jednodenního koupání

  PALMOVÁ RIVIÉRA
  ALBA ADRIATICA

  Město Alba Adriatica bylo zařazeno odborníky pro své čisté moře, dobře udržované pláže se stříbřitým pískem a svou přes 3 km dlouhou pěší zóny lemovanou palmami, borovicemi a oleandry, která je ideální pro pěkné procházky, projížďky na kole, kolečkových bruslích nebo jogging, mezi prvních deset turisticky nejatraktivnějších letovisek v oblasti Jaderského moře. Součástí promenády je i velký piniový háj, kde se můžete každé odpoledne zúčastnit lekcí aerobiku. Pro děti je k dispozici dětský park "Bambinopoli". Ve městě je celá řada pizzerií a restaurací, kde můžete ochutnat vedle typických krajových jídel i vynikající speciality z čerstvých ryb. Po celé délce pobřeží Alba Adriatica je možné najít i spoustu atrakcí pro vyznavače vodních sportů. Večer Alba ožívá zábavnými podniky, music bary, diskotékami, cukrárnami s vynikající italskou zmrzlinou a trhy se suvenýry a starožitnostmi. Ve městě je řada obchodů, butiků a supermarketů, možno také výhodně nakoupit na pravých italských trzích.
  UBYTOVÁNÍ:

 • REZIDENCE MAZZINI ***
 • REZIDENCE EL CHICO ***

  PALMOVÁ RIVIÉRA
  VILLA ROSA

  Menší přímořské středisko Villa Rosa s řadou hotelů a rezidencí je vhodné pro klienty vyhledávající klidnější dovolenou. Ve městečku najdete řadu obchůdků, pizzerií, barů a cukráren, dětské koutky, různá sportoviště, vodní sporty atd. Villa Rosa je propojena s velkým střediskem Alba Adriatica palmovou promenádou při moři, která slouží nejen pro pěší, ale i k projížďkám na kole a na kolečkových bruslích či jogging. UBYTOVÁNÍ:

 • REZIDENCE BARACCA ***
 • REZIDENCE BARACCA s aerobikem ***
 • REZIDENCE BARACCA s Tai-či ***

  PALMOVÁ RIVIÉRA
  SAN BENEDETTO DEL TRONTO

  Elegantní lázeňské středisko na úpatí Abruzzského pohoří je rybářským a turistickým přístavem. Řada obchodů, kaváren a pizzérií, palmové háje, parky i hojnost květů krášlí jeho okolí i pěší zónu s parkem. Dlouhou písečnou pláž lemuje snad nejkrásnější promenáda v Evropě s nádhernými palmami, kterých roste tisíce po celém městě, především v jeho centrálním parku, který vytváří dojem tropů a je spolu s historickou částí dominantou města. Palmová promenáda vede celým městem, které se podél ní rozprostírá asi v délce 6 km a spojuje město tzv. jižní a severní centrum. Ve středisku k dispozici tenisové kurty, dráhy pro kolečkové brusle, fotbalové hřiště, lehkoatletická dráha, dětské hřiště, různé vodní sporty, výlety lodí atd. Příznivcům rušného života a zábavy je k dispozici řada restaurací, barů, diskoték a kulturních akcí pořádaných v letní sezóně. Každý týden se koná také typický italský trh.
  UBYTOVÁNÍ:

 • REZIDENCE BISSOLATI ***
 • REZIDENCE LEONCAVALLO ***  GARGANO
  VIESTE

  Vieste je původní rybářské městečko na poloostrově Gargano v jižní Itálii, kde se až do dnešní doby dochovaly typické bílé a nízké seskupené budovy, vystavěné v orientálním stylu. Dominantou města je místní přístav s majákem, posazeným na protějším skalnatém útesu. Podél malebného pobřeží s krásnými zátokami a skalnatými útesy se značným množstvím jeskyň si můžete vyjet na motorovém člunu.
  UBYTOVÁNÍ:
 • REZIDENCE GARDENIA **  KALÁBRIE
  SCALEA

  Jedno z největších a nejstarších středisek v oblasti jižní Itálie. Vyznačujeme se teplým a příjemným podnebím a především nejčistšími úseky moře i pláží nejen v oblasti Itálie, nýbrž i celé Evropy. Scalea je rozdělena na dvě části - Scalea Vecchia - stará část města, ležící na kopci se starým normandský hradem, úzkými uličkami, paláci, kostely a Scalea Nuova - nová část města s desítkami hotelů, obchodů, barů, kaváren, diskoték atd.
  UBYTOVÁNÍ:
 • REZIDENCE PARCO EMIRI ***  OSTROV ISCHIA
  Ostrov leží v jižní Itálii v oblasti zvané Kampánie, jejímž hlavním městem je Neapol, od kterého je vzdálen 33 km. Nejkrásnější a nejslavnější ostrov Neapolského zálivu si získal svůj věhlas kvůli svému mírnému podnebí, léčivým pramenům a rozmanitým léčivým procedurám. Největší dary Ischie jsou slunce, pláže, překrásná příroda a zejména léčivé termální prameny. Vyvěrá jich více než 100 horkých či studených. Nesmíme zapomenout ani na velice účinné bahenní terapie - FANGO. Po lékařské prohlídce je můžete využít v mnoha hotelech.

  OSTROV ISCHIA
  LACCO AMENO

  Je nejmenší z městských celků na ostrově, zato však nejhustěji osídlený. Charakteristickým symbolem je skála, kterou moře vymodelovalo do tvaru houby. Lázeňské středisko (lázně Rizzoli) je také důležitým archeologickým centrem, neboť právě zde byly objeveny zbytky starých řeckých civilizací.
  UBYTOVÁNÍ:

 • HOTEL BRISTOL ***

  OSTROV ISCHIA
  FORIO

  Je největším městečkem ostrova, najdeme zde několik krásných dlouhých písčitých pláží. Za návštěvu určitě stojí nedaleký termální park Poseidonovy zahrady, který je největší a nejnavštěvovanější a také botanická zahrada La Mortella, kde se nacházejí rostliny z celého světa.
  UBYTOVÁNÍ:

 • HOTEL LE CANNE TERME ***  OSTROV SARDINIE
  Sardinie je druhým největším ostrovem ve Středozemním moři, je součástí Itálie a zároveň se jedná o svébytný celek s vlastní bohatou historií i kulturou. Pobřeží je hodně členité a tvoří je jak skály, tak i písečné a oblázkové pláže. Krásné teplé podnebí ostrova z něj dělá cíl turistů, kteří touží především po krásné a téměř nedotčené krajině s koupáním v křišťálově čistých vodách. Právem se ostrov nazývá "Karibik Středomoří". Povrch ostrova je převážně hornatý, nejvyšším pohořím je horský masiv Gennargentu v centrální části ostrova, táhnoucí se až k východnímu pobřeží. Sardinie se vyznačuje zachovalými památkami především z prehistorických dob a později z doby římské a také skalisky různých bizarních tvarů, které se utvořily erozí a větrem a jsou jich po celém ostrově stovky.

  OSTROV SARDINIE
  SAN TEODORO

  Živé a na tomto pobřeží nejvyhledávanější turistické městečko se nachází jižně od Olbie, naproti ostrovu Tavolara, který je častým cílem výletních lodí. Rozkládá se na mírném návrší otevřeném k rozlehlým plážím, z nichž pláž "La Cinta" je jedna z nejkrásnějších a nejznámějších na Sardinii, má krásný jemný bělostný písek a bleděmodrou barvu moře. V centru městečka naleznete nejrůznější obchody, restaurace, bary a zábavní podniky.
  UBYTOVÁNÍ:

 • REZIDENCE SAN TEODORO ***
 • 13-ti denní pobytový autobusový zájezd SARDINIE - SAN TEODORO ***

  OSTROV SARDINIE
  COSTA REI

  Nádherná přírodní oblast jihovýchodní Sardinie Costa Rei sahající až k mysu Capo Ferrato. Je to místo, kde můžete strávit klidnou a ničím nerušenou dovolenou na dobře přístupných plážích ukrytých v malých zátokách u průzračného tyrkysového moře. Je zde dostatek restaurací, obchůdků a barů, v letních měsících je zde velice rušno, mimo sezónu klidněji. Větší město Villasimius je od tohoto prázdninového centra vzdáleno 15 km.
  UBYTOVÁNÍ:

 • REZIDENCE COSTA REI / LE GINESTRE ***
 • 15-ti denní pobytový autobusový zájezd SARDINIE - COSTA REI / LE GINESTRE ***  ZAJISTÍME PRO VÁS POBYTY NEJEN VE STŘEDISCÍCH UVEDENÝCH V KATALOGU, ALE I PO CELÉ ITÁLII OD SEVERU AŽ PO NEJJIŽNĚJŠÍ ČÁST VČETNĚ OSTROVU.


  [Menu    Chorvatsko    Itálie    Korsika    Aerobik    Tai-či    Tábory    Kontakt]

  Copyright © 2003, Retour, Všechna práva vyhrazena.