Informace
Chorvatsko
Itálie
Aerobik
Cyklistika
Dětske tábory
©umava
Alpy
Kontakt


Chorvatsko, které patří k předním turistickým centrům, nabízí jedno z nejkrásnějších mořských pobřeží, tvořené plážemi i divokými útesy. Bezpočet ostrovů, krásná panenská příroda, staré památky, ale hlavně průzračné vody Jadranu s kouzelnými oblázkovými plážemi, které patří k nejčistším v Evropě a pohostinnost místních obyvatel, to vše Vám zaručí strávení příjemné dovolené.

VÝLETY DO OKOLÍ
Limský fjord, Benátky, Postojna, Brijunské ostrovy, Plitvická jezera, lodní výlety a další.

UBYTOVÁNÍ
U všech uvedených kapacit je možno objednat i jiný typ apartmánů pro různý počet osob.

DOPRAVA
Vlastní nebo autobusem KAROSA LUX 736 s klimatizací, videem, kávovarem a občerstvením.

VZDÁLENOST Z ČR
750-850 km

NÁSTUP PO TRASE
Ústí nad Labem - Praha - Plzeň - Klatovy - Sušice - Horažďovice - Strakonice - České Budějovice.

CENA
1 690,- Kč/osoba.

POZNÁMKA
Cestovní kancelář Tempo tours si vyhrazuje právo na příplatek k dopravě ve výši 150,- Kč na osobu za průjezd Rakouskem v případě, že tyto poplatky vstoupí v platnost.
Pozn. Pobyt v zahraničí je 8 denní (při zdvojeném termínu 15 denní), začíná a končí vždy sobotou. Na zájezdy s autobusovou dopravou odjezd z ČR v pátek a návrat v neděli.

JEDNODENNÍ KOUPÁNÍ - ISTRIE
Jednodenní koupání bude možné ve všech pobytových místech uvedených v katalogu pravidelně každý týden od 1.6.-13.9.2002. Na volná místa se informujte vždy v pondělí před odjezdem v naší kanceláři. Odjezd v pátek večer z ČR, v sobotu v ranních hodinách příjezd do Chorvatska, odjezd zpět do ČR ve večerních hodinách. Doba jízdy 12-14 hodin (závislé na silničním provozu).
Cena: 845,- Kč/osoba (obousměrná jízdenka).

ZAJISTÍME PRO VÁS POBYTY PO CELÉM CHORVATSKU OD ISTRIE AŽ PO JIŽNÍ DALMÁCII VČETNĚ OSTROVU - STAČÍ JEN VYSLOVIT VAŠE PŘÁNÍ


ISTRIE
Umag
Je jedno z nejznámějších turistických letovisek na Istrii, leží jen několik kilometrů od hranice se Slovinskem. Typickými znaky pro Umag je množství zeleně a bohatá možnost sportovního vyžití. Především milovníci "bílého sportu" si zde přijdou na své díky velkému počtu tenisových kurtů. V centru Umagu budete mít možnost prohlédnout si řadu stavebních památek, a to i z období, kdy toto přístavní město náleželo Benátské republice. Různorodé pláže, kvalitní ubytování a relativně krátká dojezdová vzdálenost z naší republiky činí z Umagu velmi zajímavé místo pro výhodnou dovolenou.
APARTMÁNY SOL POLYNESIA*** - UMAG
APARTMÁNY SAVUDRIJA*** - UMAG


ISTRIE
Poreč
Městečko Poreč je největším a nejnavštěvovanějším místem Istrie. Krásné město plné důležitých historických svědectví, mezi která patří Eufrasiova bazilika, vzácná památka byzantského umění z 6.století, zařazená do seznamu Unesco. Centrem městečka je náměstí Trg Marafor, kde bylo za římských dob fórum. Jsou na něm pozůstatky římských chrámů Neptuna a Marta z 1. století a klášter sv. Františka ze 13.století.
APARTMÁNY LANTERNA*** - POREČ
HOTEL DIAMANT*** - POREČ


ISTRIE
Vrsar
Je městečkem ležícím v ústí známého Limského fjordu a osobité středomořské pohody, kde dominují zvonice a zámeček, bývalé letní sídlo porečských biskupů. Strmé kamenité a klikaté uličky se točí mezi bílým zdivem a červenými střechami starých domů dolů k moři. Pobřeží je zde rovněž bohaté na malé zelené ostrůvky. Romantiku Vrsaru si oblíbil i slavný milovník a dobrodruh Casanova, který jej často navštěvoval na svých cestách.
HOTEL PETALON*** - VRSAR


ISTRIE
Rovinj
Původní rybářská osada Rovinj patří k nejmalebnějším a nejromantičtějším městečkům na pobřeží Istrijského poloostrova. Do dnešní doby má Rovinj zachovaný přístav, kde se pravidelně pořádají závody plachetnic. Město má 8 tisíc stálých obyvatel a nachází se na menším poloostrově. Panoramatu Rovinje vévodí zvonice sv. Eufemie, postavené podle benátského vzoru. Mezi další významné památky patří také tři městské brány - brána Pod zdí, brána sv. Benedikta, brána sv. Kříže - a starý kostel ze 13. století. Promenádu kolem moře lemuje řada obchůdků, restaurací, cukráren a kavárniček. Zvláštní kouzlo propůjčuje Rovinji také 13 půvabných ostrůvků, z nichž nejznámější je ostrov sv. Kateřiny a Červený ostrov (Crveni otok).
DEPANDANCE VALDALISO ** - ROVINJ
HOTEL MONTAURO *** - ROVINJ
APARTMÁNY A BUNGALOVY VILLAS RUBIN** - ROVINJ


ISTRIE
Pula
Toto nejstarší a největší město Istrie leží na nejjižnější části poloostrova. Z dějin, které prošly Pulou, je jistě nejznámější Koloseum - nádherný římský amfiteátr z 1. století našeho letopočtu, ve kterém se každoročně konají hudební slavnosti a festivaly. Za pozornost stojí také Vítězný oblouk Sergiů, Augustův chrám, Herkulova brána, Zlatá brána a mnoho dalších památek. Na dlouhém členitém pobřeží se nachází letovisko Punta Verudela, ve kterém si dovolujeme Vám nabídnout prožití Vaší dovolené. Na své si také přijdou milovníci potápění, neboť průzračnost vody do hloubky 10 m zaručuje nádherné zážitky.
APARTMÁNY PUNTA VERUDELA*** - PULA
APARTMÁNY HORIZONT***- PULA
HOTEL PARK*** - PULA
PRIVÁTNÍ APARTMÁNY - PULA


ISTRIE
Rabac
Dříve rybářská a námořnická vesnička patří dnes již mezi nejnavštěvovanější turistická místa východního pobřeží Istrie. V klidných zátokách, ve kterých se dubové, borové a cypřišové háje spouštějí až k samotnému moři, se nachází hotely a apartmány. Na svahu nad Rabacem, odkud je krásný rozhled na krajinu Istrie a Kvarneru, leží starobylý Labin, kulturní a politické středisko této části Istrie.
KOMPLEX HOTELU HEDERA, NARSIC, MIMOSA *** - RABAC
PRIVÁTNÍ APARTMÁNY - RABAC


 

Informace Chorvatsko Itálie Aerobik Sardinie Dětské tábory Šumava Kontakt