Informace
Chorvatsko
Itálie
Řecko
Aerobik
Cyklistika
Dětske tábory
Šumava
Alpy
Kontakt


OSTROV KRÉTA
Kréta je největším ostrovem Řecka a pátým největším ostrovem Středozemního moře. Byla domovem vysoce vyspělé Minojské civilizace staré 4000 let. Staré řecké mýty praví, že je i místem, kde se narodil bůh Zeus. Kréta může být právem považována za kolébku západní kultury. Má velmi romantický vzhled, převážně hornatý, plný rozsáhlých roklin, jeskyní a plání skýtajících nekonečné možnosti pro pěší i cyklo- turistiku. Severní pobřeží ostrova je tvořeno hlavně dlouhými písečnými či oblázkovými plážemi a je zde i převážná většina turistických center. Oproti tomu jih ostrova je spíše hornatý a proto pláže jsou zde tvořeny hlavně malými romantickými zálivy. Vzhledem k poloze ve východní části Středozemního moře patří klima na Krétě k nejmírnějším v Evropě, léto zde trvá 6-7 měsíců.CHANIA
Mezi nejhezčí města ostrova patří starobylá Chania, která je druhá největší po hlavním městě Heraklionu. Najdete zde řadu památek, které jsou historickou stopou civilizací z doby Minojské, Římanů, Arabů, Benátčanů a Turků. Okolí města Chania je známé svými dlouhými písečnými plážemi, zelenými zahradami plnými palem a cypřišů, olivovými háji a jablečnými plantážemi. Je ideálním výchozím bodem pro řadu turisticky zajímavých výletů - ostrov Santorini, labyrint Knossos, soutěska Samaria, Elafonissi nejkrásnější pláž Kréty.


STUDIA A APARTMÁNY

ELEANA, VENUS CHANIA
PLAKIAS

Městečko Plakias leží ve stejnojmenném zálivu na jihozápadním pobřeží Kréty omývaném vodami Libyjského moře, asi 35 km jižně od krajského města Rethimnon. Písčito-oblázková pláž zálivu Plakias lemovaná majestátnými horami a divokou přírodou je právem považována za jednu z nejhezčích na jižním pobřeží. Původní malá rybářská vesnička časem vyrostla v žádané turistické letovisko. Pobřežní promenáda je lemována řadou obchodů, restaurací, barů, diskoték i taveren, které nabízejí širokou možnost zábavy. Místo je ideálním výchozím bodem pro řadu výletů, ať již lodí do okolních romantických zálivů, či autem nebo autobusem za divokou krásou hor a hlubokých soutěsek, či za pamětihodnostmi jako je klášter Moni Preveli nebo benátská pevnost Fragokastello.


STUDIA
PAVLOSOSTROV KORFU

Korfu, řecky Kerkyra, je největší Ionský ostrov. Pro svou polohu, příjemné středozemní klima a bohatou středomořskou vegetaci je tento ostrov navštěvovaný turisty z celého světa a nazýván slunečním nebo zeleným ostrovem. Ostrovní svět překvapí hýřivou barevnou nádherou, zelenými zalesněnými horskými svahy, nádherným sluncem od rána do večera a průzračným, krásně modrým mořem. Civilizace a národy procházející v minulosti tímto ostrovem, zde po sobě zanechaly řadu historických památek, které umožňují návštěvníkům nahlédnout do zvyků a kultur dob dávno minulých. Obyvatelé Kerkyry jsou pohostinní, vždy dobře naložení a přívětiví, ochotní pomoci cizinci. Města, malebné vesničky, moře, lidé, všechno na Kerkyře má zvláštní půvab, který způsobuje, že se návštěvníci rádi na tento ostrov vracejí.


DASSIA BARBATI

Turistické středisko Dassia, táhnoucí se několik kilometrů podél pobřeží, nadchne milovníky rušnějšího života množstvím obchůdků, restaurací, taveren a diskoték. Dlouhá písčito-oblázková pláž nabízí kromě lenošení u moře výborné možnosti vodních sportů. Celá oblast za pláží se topí v zeleni. Piniové a cypřišové háje se často táhnou až k moři a poskytují tak stín a příjemný chládek. Pod nejvyšší horou ostrova, Pantokratorem, v krásném zálivu, leží letovisko Barbati. Toto idylické místo, nabízející ze všech stran nádherný výhled na moře, je vyhledávané díky romantickým zákoutím, dlouhým písčito-oblázkovým plážím s průzračným mořem, množstvím zeleně, ale hlavně díky stálé teplotě moře od května do října. Barbati je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnější způsob dovolené a chtějí si užít koupání, posedět v typicky řeckých tavernách při dobrém víně a specialitách řecké kuchyně. Všechna místa mají dobré autobusové spojení s hlavním městem Kerkyrou. Je to bezpochyby jedno z nejkouzelnějších řeckých měst s bohatou historií a nabízí svým návštěvníkům řadu kulturních zážitků. S naší kanceláří můžete během pobytu podniknout i řadu zajímavých výletů s česky hovořícím průvodcem.


STUDIA

GEORGOS DASSIA
EVGENIA A MILKA BARBATI
MARUELA*** BARBATI


APARTMÁNY A STUDIA
SERVOS** BARBATI
Informace Chorvatsko Itálie Řecko Aerobik Cyklistika Dětské tábory Šumava Kontakt