Informace
Chorvatsko
Itálie
Řecko
Aerobik
Cyklistika
Dětske tábory
Šumava
Alpy
Kontakt


Chorvatsko, které patří k předním turistickým centrům, nabízí jedno z nejkrásnějších mořských pobřeží, tvořené plážemi i divokými útesy. Bezpočet ostrovů, krásná panenská příroda, staré památky, ale hlavně průzračné vody Jadranu s kouzelnými oblázkovými plážemi, které patří k nejčistším v Evropě, a pohostinnost místních obyvatel, to vše Vám zaručí strávení příjemné dovolené.

ISTRIE
Poreč

Městečko Poreč je největším a nejnavštěvovanějším místem Istrie. Krásné antické město plné důležitých historických svědectví, mezi která patří Eufrasiova bazilika, vzácná památka byzantského umění z 6. století, zařazená do seznamu Unesco. Centrem městečka je ná-městí Trg Marafor, kde bylo za římských dob fórum. Jsou na něm pozůstatky římských chrámů Neptuna a Marta z 1. století a klášter sv. Františka ze 13. století.

APARTMÁNY
LANTERNA*** POREČ


ISTRIE

Rovinj
Rovinj je původní rybářská osada, patří k nejmalebnějším a nejromantičtějším městečkům na pobřeží Istrijského poloostrova. Do dnešní doby má Rovinj zachovaný přístav, kde se pravidelně pořádají závody plachetnic. Město má 8 tisíc stálých obyvatel a nachází se na menším poloostrově. Panoramatu Rovinje vévodí zvonice sv. Eufemie, postavena podle benátského vzoru. Mezi další významné památky patří také tři městské brány - brána Pod zdí, brána sv. Benedikta, brána sv. Kříže a starý kostel ze 13. století. Promenádu kolem moře lemuje řada obchůdků, restaurací, cukráren a kavárniček. Zvláštní kouzlo propůjčuje Rovinji také 13 půvabných ostrůvků, z nichž nejznámější je ostrov sv. Kateřiny a Červený ostrov (Crveni otok).

PAVILONY
VALDALISO ** ROVINJ


ISTRIE
Pula
Istrie je rozsáhlý trojúhelníkový poloostrov v severní části Jaderského moře. K jednomu z nejzajímavějších míst se díky své krásné poloze, příjemnému podnebí a četným uměleckým a historickým památkám řadí PULA. Toto nejstarší a největší město Istrie leží na nejjižnější části poloostrova. Z dějin, které prošly Pulou, je jistě nejznámější Koloseum - nádherný římský amfiteátr z 1. století našeho letopočtu, ve kterém se každoročně konají hudební slavnosti a festivaly. Za pozornost stojí také Vítězný oblouk Sergiů, Augustův chrám, Herkulova brána, Zlatá brána a mnoho dalších památek. Na dlouhém členitém pobřeží se nachází letoviska Punta Verudela a Zlatne Stjene, ve kterých si dovolujeme Vám nabídnout prožití Vaší dovolené. Na své si také přijdou milovníci potápění, neboť průzračnost vody do hloubky až 10 m zaručuje nádherné zážitky.

APARTMÁNY
PUNTA VERUDELA*** PULA
HORIZONT** PULA


HOTELY
HOTEL A DEPANDACE PARK*** PULA
DALMÁCIE
Biograd na Moru
Dalmácie oplývá bohatou středomořskou vegetací, dlouhými plážemi, nádhernými skalnatými útesy a množstvím ostrovů a ostrůvků. Tato oblast přitahuje nejenom milovníky koupání, ale i historie a přírodních krás. Ideální středomořské klima zaručuje stále slunečné počasí, moře je průzračné a teplé, místy je vidět až do hloubky 50 metrů, proto je vhodné i pro milovníky potápění. Kromě oliv, vinné révy, fíkovníků a citrónovníků jsou nejrozšířenějšími stromy pinie a přímořské borovice. Biograd na Moru - dříve sídelní město chorvatských králů, nyní moderní turistické středisko s množstvím restaurací, barů a kaváren. V místním muzeu můžete obdivovat poklady dávných věků, ale i ze dna moře. Středisko je také ideálním výchozím místem pro lodní výlet do Národního parku Kornati nebo k zajímavým vodopádům řeky Krka.

APARTMÁNY
CRVENA LUKA ** BIOGRAD NA MORU

 

Informace Chorvatsko Itálie Řecko Aerobik Cyklistika Dětské tábory Šumava Kontakt