Můstek


Nejvyšší vrchol Pancířského hřbetu (1234 m n. m.), 7 km severně od Železné Rudy, který postupuje od Pancíře k Prenetu v délce 10 km nad údolím řeky Úhlavy (sbírá prameny na západních svazích Můstku u Brčálníku). Přes Můstek směřovala ve středověku od Pancíře k Zelené Lhotě tzv. Výšinná cesta.

Můstek je jako celý hřeben zalesněn převážně smrkem, nad hranicí lesa je uměle vysazená kleč. Kolem vrcholu vede hřebenová cesta značená červeně, mírné stoupající a klesající, s výhledy na nápadně vystupující dvouhrotý vrchol Ostrého.

Na severozápadním svahu leží obec Hojsova Stráž, na severovýchodním svahu jsou malebná lesní zákoutí v místech bývalých Zadních Šmauz. Na východním svahu pramení Křemelná.

Nejpohodlnější příchod na vrchol je po červené značce od horní stanice sedačkové lanovky Špičák - Pancíř (3 km). Je možné také absolvovat nepříliš náročný výstup na vrchol z parkoviště Špičácké sedlo po modréčervené - celkem 5,5 km nebo náročnější výstup z Hojsovy Stráže 5,5 km po modré turistické značce.


Pokud se ubytujete v některém z ubytovacích zařízení na Špičáku, nebo v ubytovacím zařízení v Hojsově Stráži, věnujte pozornost ostatním výletním cílům.

[Domovská stránka Špičáku | Národní park Šumava]

Copyright © 1996 - 1998, Retour
Všechna práva vyhrazena.