Podrobněji o firmě

Logo Retouru


Trochu historie

Cestovní kancelář a směnárna s názvem Retour byla založena v roce 1990 v Klatovech a své sídlo našla v Železné Rudě - Alžbětín. O pět let později firma otevřela Informační kancelář přímo v centru Železné Rudy. Je složená z týmu mladých lidí, kteří se chtějí podělit o to nejkrásnější, co může Šumava nabídnout.

Fotografie

Veškeré fotografie (pokud není uvedeno jinak) pořídila se svým fotoaparátem značky Canon (EOS 1000 F/N) slečna Stáňa Řetická a Ing. Petr Holý na materiál:
Logo firmy Agfa

Autoři textů

Tato dvojice je i autorem textů (k nimž čerpala z literatury, map a publikací o Šumavě). Fotografie i texty jsou chráněny autorskými právy. Některé texty jsou dílem spolupracovníků a hodných lidí, kteří nám neváhali vyjít vstříc.

Chceme jim poděkovat nejen za práci, ale i za podporu a přesvědčení, že dobrých lidí je stále dost. Autorem grafiky na titulní straně a ilustrací je Mgr. Art. Alena Holá. Technickou podporu při tvorbě obrázků a scriptů nám vždy velmi ochotně poskytl Ing. Pavel Růžička.

Překlady do cizích jazyků

Veškeré překlady do německého jazyka provedl a texty tvořil jeden z nejlepších pracovníků Jan Maty.

Doprava při shromažďování informací

Do práce a po Šumavě nás spolehlivě vozil automobil značky Škoda Forman, i on je jedním z týmu.
Logo firmy Škoda Auto

Lidský faktor

Při této práci jsme poznali velmi mnoho šumavských lidí, zaměstnanců obecní i státní správy, ochranářů přírody, poskytovatelů ubytování, obchodníků, podnikatelů v cestovním a turistickém ruchu a mnoho lidí okolo Internetu. Mohli jsme si tak ověřit, že zásoba lidské vypočítavosti, nevzdělanosti, neochoty je nevyčerpatelná.

Sobě jsme pak mohli dokázat, kolik velkých věcí je možno vytvořit a vybudovat bez ohledu na množství peněz, které jsou stále pro většinu lidí výmluvou ke své neochotě pracovat. Naše velké poděkování patří právě těm lidem, kteří nás neváhali podpořit (informačně, morálně) a dokazovat jak mnoho opravdových osobností zůstává na první pohled utajeno a skryto.


© Copyright

Pokud máte zájem použít cokoli z našich materiálů, které jsou majetkem firmy Retour chráněným autorskými právy (pokud není uvedeno jinak), šířit je jakoukoli formou a z jakýchkoli důvodů, neváhejte nás kontaktovat. Věříme, že pokud Vaše důvody budou ušlechtilé nebo i komerční, vždy budeme ochotni se domluvit.

Pokud máte zájem se nechat prezentovat naší firmou ve velikém světě Internetu, umístit svoji reklamu na naše stránky a stát se sponzorem, určitě se s námi spojte. S finančními podmínkami budete více než spokojeni.


SmrkSlovo na závěr

Závěrem přejeme, aby se Vám procházka internetovou Šumavou líbila a přesvědčila Vás, že se nikdy nevyrovná opravdovým lesům, které šumí...

A až to nevydržíte a přijedete se na ní opravdu podívat, chceme věřit, že i pak si nás vyberete za partnery v reálné Šumavě a určitě nás navštívíte.

P.S. Máte-li nějaké připomínky, dotazy, náměty a nebo nám chcete prostě jen napsat pozdrav, nabídnout pomoc, ocenit naši snahu a práci pak věřte, že se moc těšíme a děkujeme předem.


[Domovská stránka CK Retour]

Copyright © 1996 - 1998, Retour
Všechna práva vyhrazena.